Zestawy Play Doh – kreatywność i pomysłowość połączone ze świetną zabawą

Kreatywna zabawa zawsze fascynuje i zachwyca dziecko. Zadbajmy więc o to, by maluch miał możliwość spędzania wolnego czasu właśnie w ten sposób. W dzisiejszych czasach zabawki dla dzieci są na tyle różnorodne, że bez problemu można znaleźć coś, co nie tylko sprawi frajdę maluchowi ale również pozwoli mu na rozwijanie swoich umiejętności. Z pewnością każdy z nas w dzieciństwie choć raz miał w ręku plastelinę.

Niektóre dzieciaki, szczególnie o artystycznej duszy uwielbiają się nią bawić. Mogą z niej tworzyć przeróżne kształty, postacie czy zwierzęta. By zabawa stała się atrakcyjniejsza i ciekawsza warto sprawić maluchowi coś, co będzie alternatywą i oryginalniejszą wersją zwykłej plasteliny – ciastolinę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie zalety niesie ona dla naszego dziecka.

Dlaczego dzieciaki powinny bawić się ciastoliną?

Na samym początku warto wyjaśnić czym właściwie jest ciastolina. To masa plastyczna służąca do wyciskania, formowania i lepienia. Ciastolina dostępna jest w bogatej gamie kolorystycznej. W sklepach możemy znaleźć pojedyncze pudełeczka z masą plastyczną bądź gotowe zestawy, w których oprócz ciastoliny znajdziemy również różnego rodzaju akcesoria sprawiające, że zabawa staje się jeszcze bardziej fascynująca. Tematyk poszczególnych zestawów jest bardzo wiele: szkrab może zamienić się we fryzjera, kucharza czy dentystę – możliwości jest naprawdę sporo.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, ciastolina nie tylko zapewnia naszemu dziecku solidną porcję rozrywki ale również pobudza wyobraźnię, kreatywność jak również pomysłowość naszego malucha. Oprócz tego dziecko podczas takiej formy spędzania wolnego czasu ćwiczy swoje zdolności manualne. Po ciastolinę sięgają nie tylko najmłodsze brzdące. Chętnie bawią się nią również starsze dzieciaki a nawet dorośli.

Jeśli chcemy sprezentować dziecku ciastolinę przez zakupem zwróćmy uwagę na to, do jakiego wieku dostosowany jest interesujący nas zestaw. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dziecku spodoba się zabawa masą plastyczną na początku możemy kupić pojedyncze pudełeczka – gdy maluch będzie widocznie zainteresowany kreatywną zabawą można wtedy dokupić mu droższy i bardziej urozmaicony zestaw.