Zabawki dla rocznego dziecka – w jaki sposób je wybierać?

Wybierając się do sklepu z zabawkami czasami ciężko nam oderwać wzrok od uginających się produktów dla dzieci półek. Wybór jest tak różnorodny, że nierzadko trudno nam zdecydować się, co sprezentować maluchowi. Kolorowe zabawki w postaci pluszaków, samochodów, lalek czy klocków budzą zachwyt wśród najmłodszych. I bardzo dobrze bo zabawki dla dzieci mają bardzo dobry wpływ na ich psychikę i rozwój – kształtują ich wyobraźnie i pobudzają kreatywność. Dzieci uczą się poprzez zabawę – to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kupując jednak dziecku zabawkę, należy zachować rozsądek i rozwagę. Na co w szczególności powinniśmy zwracać uwagę?

Jaką zabawkę kupić rocznemu dziecku?

Przede wszystkim zabawki dla dzieci muszą być dla nich w 100 % bezpieczne. Jeśli mowa o najmłodszych, wybierajmy zabawki pozbawione mały elementów – unikniemy w ten sposób sytuacji, gdzie dziecko może coś połknąć bądź się zadławić. Warto także zwracać uwagę na to, by zabawka nie miała ostrych krawędzi. W trakcie wygłupów i zabawy dziecko może się po prostu skaleczyć. Spora część zabawek posiada już certyfikat bezpieczeństwa – to też powinniśmy brać pod uwagę.

Zabawka dla dziecka musi być dostosowana zarówno do jego wieku, etapu rozwoju jak również gustu i upodobań. To, że dana zabawka spodobała się innemu dziecku, nie oznacza wcale, że przypadnie do gustu także naszemu maluchowi. Niektóre dzieci wolą zabawki wydające dźwięk, inne chętniej będą bawiły się czymś, co świeci czy błyszczy.

Ważne jest również by wybierana przez nas zabawka była funkcjonalna i przydatna. Dzieci zazwyczaj mają mnóstwo pluszaków, chłopcy – samochodzików a dziewczynki – lalek. Warto więc wybrać coś, czego maluch jeszcze nie ma i co szybko mu się nie znudzi. Dobrym rozwiązaniem są zabawki edukacyjne. Zazwyczaj dziecko korzysta z nich także w późniejszym etapie rozwoju by stale się uczyć i rozwijać swoje umiejętności.
Kupno odpowiedniej zabawki często bywa nie lada wyzywaniem, głównie ze względu na szeroką ofertę tego typu produktów ale jeśli będziemy trzymać się pewnych zasad, zakupy na pewno będą udane i praktyczne.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/