Zabawki dla dzieci w trakcie podróży – co ze sobą zabrać?

Długa podróż samochodem z dzieckiem to coś, na co każdy rodzic prędzej czy później musi się przygotować. Aby nie zamieniła się ona w udrękę, warto stosować się do kilku, przydatnych rad.

Niemowlę bądź noworodek z pewnością większość czasu podczas podróży przeznaczy na sen. Inaczej jednak sprawa wygląda w przypadku starszych dzieci – maluchom, które wraz z rodzicami wybierają się w długą podróż trzeba zagwarantować rozrywkę i wypełnić im czas spędzony w samochodzie. Na początek może to być chociażby zabawa w odgadywanie znaków drogowych. Możemy również opowiadać dzieciakom o poszczególnych rzeczach, zdarzeniach czy zwierzętach które mijamy. Gdy taka forma rozrywki znudzi się naszym pociechom, wówczas idealnie sprawdzą się odpowiednie zabawki dla dzieci. Które z nich podczas podróży cieszą się największą popularnością?

Jakie zabawki najlepiej sprawdzą się podczas jazdy samochodem?

Zanim zabierzemy ze sobą stos zabawek, warto pamiętać o tym, by nie zabierać ze sobą takich, o sporych rozmiarach. W naszej torbie podróżnej przede wszystkim powinny znaleźć się magnesy, książki czy nieduże zabawki interaktywne. Dobrze też spisze się niewielki stolik do rysowania, który można przymocować chociażby do siedzenia przed dzieckiem.

W podróży świetnie sprawdzi się także interaktywna kierownica, wydająca różnego rodzaju dźwięki i melodie. To świetna zabawa, szczególnie dla chłopców, którzy uwielbiają samochody i chcą przez chwile poczuć się jak kierowca.

Tablice magnetyczne to kolejne zabawki dla dzieci które zdadzą egzamin podczas podróży i umilą dziecku spędzony w samochodzie czas. Otwierane pudełko, składające się z dwóch stron (po jednej, dziecko może pisać kredą, po drugiej – przyczepiać klocki) to zabawka, dzięki której dziecko ćwiczy zdolności logicznego myślenia jak również pobudza swoją kreatywność.

Dla najmłodszych pasażerów dobrym towarzyszem podróży na pewno okażą się maskotki i pluszaki, które umilą dziecku sen.

Zabawki dla dzieci, szczególnie w podróży okazują się bardzo przydatne. Warto więc zadbać o to, by maluch podczas jazdy samochodem się nie nudził i tym samym nie uprzykrzył nam podróży.