Rozwijająca zabawa z plasteliną

Zabawki dla dzieci, które porozrzucane są po całym mieszkaniu często przyprawiają rodziców o zawrót głowy. Bałagan, chaos to coś, z czym zazwyczaj muszą się oni spotkać każdego dnia. Maluchy uwielbiają spędzać czas na zabawie i nie ma się co dziwić – takimi prawami rządzi się dzieciństwo. Ważne jednak jest to, by wybierać dla naszych szkrabów zabawki i organizować im czas w taki sposób, by nie tylko zafundować im solidną porcję rozrywki ale również pogłębiać ich umiejętności. Dobrze by było, gdyby dodatkowo zabawki nie zajmowały dużo miejsca i nie powodowały jeszcze większego bałaganu. Dzieciaki, o artystycznej duszy na pewno ucieszą się ze skromnego i niedrogiego prezentu jakim jest plastelina bądź modelina. Radości nie będzie końca!

Korzyści, jakie daje dziecku zabawa z plasteliną

Lepienie z plasteliny wpływa świetnie na ćwiczenie motoryki mniejszej u malucha. Dziecko trenuje ruchy palców, dłoni jak i całego ramienia. Dodatkowo uczy się także odpowiednio łapać i chwytać różne przedmioty. Taka zabawa to także doskonała okazja do ćwiczenia mięśni, które nasz brzdąc stale napina i rozluźnia podczas lepienia. Dzieci lepiąc plastelinę stymulują również swoją wyobraźnię i kreatywność jak również trenują precyzyjne ruchy.

Jeśli maluch jest wyjątkowo uzdolniony pod względem plastycznym, sprawmy mu modelinę. W przypadku gdy ulepi coś, co wyjątkowo przypadnie mu do gustu dzięki obróbce cieplnej będziemy mogli zachować kształt figurki i użyć jej jako elementu dekoracyjnego w pokoju malucha.

Dobrym pomysłem na ciekawą zabawę jest także tzw. sprytna plastelina. Dzięki jej konsystencji, maluch może zrobić z nią praktycznie wszystko – gnieść, rozciągać, rozrywać czy łamać. Bardziej kreatywne brzdące mogą zrobić z niej balony czy nawet strzelać. Sprytne plasteliny posiadają także właściwości, które dodatkowo urozmaicą dziecku zabawę. Niektóre z nich zmieniają kolory, inne są magnetyczne a jeszcze inne posiadają drobinki brokatu czy są niewidzialne.

Wybór tego typu produktów w sklepach z zabawkami dla dzieci jest naprawdę spory i można znaleźć coś, co wyjątkowo spodoba się naszemu szkrabowi.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/