Rowerek biegowy – pierwszy pojazd dla maluszka?

Przychodzi taki czas w życiu każdego brzdąca, kiedy staje się bardziej ruchliwy i wszystko zaczyna o ciekawić. Pojawiają się zapasy niepożytkowanej energii i chęć aktywnego spędzania czasu – możliwości jest naprawdę wiele. Najlepszą z nich z pewnością okażą się zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

W dzisiejszych czasach, sklepy oferujące zabawki dla dzieci np. https://malesmyki.pl mają tak bogaty asortyment, że z łatwością znajdziemy coś, co umili dziecku aktywnie spędzany czas i urozmaici rozrywkę. Przykładem może być chociażby rowerek biegowy – to idealne rozwiązanie dla dzieciaków, które chcą rozpocząć swoją przygodę z jazdą na dwukołowcach. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie takiego rowerka i jak dokonać najlepszego wyboru.

Jakie korzyści daje dziecku rowerek biegowy?

Rowerek biegowy jest mały, lekki, zazwyczaj nie posiada hamulców oraz pedałów. Maluch wprawia go w ruch za pomocą nóg. Odpychając się od podłoża, rozwija odpowiednią prędkość. Na tego typu rowerku może jeździć już półtora roczny brzdąc. Taka forma rozrywki to nie tylko solidna porcja rozrywki dla dziecka ale również czas, w trakcie którego rozwija ono swoje umiejętności.

W trakcie jazdy na rowerku szkrab uruchamia do pracy wszystkie swoje mięśnie. Oprócz tego ćwiczy równowagę jak również koordynację ruchową. To także doskonały trening dla orientacji przestrzennej naszego maluszka. Rowerek biegowy to idealny sposób, by zachęcić brzdąca w późniejszym czasie do nauki na tradycyjnym rowerze. Kolejną zaletą jest to, że maluch może spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu a do tego – być w ciągłym ruchu. Aktywność fizyczna jest bardzo istotna dla człowieka w każdym wieku więc warto od małego przekonywać do niej dziecko.

Wybierając odpowiedni rowerek biegowy dla dziecka musimy zwrócić uwagę na kilka dość istotnych szczegółów takich jak rozmiar, waga, materiał z jakiego jest wykonany oraz bezpieczeństwo malucha. Wybór tego typu pojazdów jest jednak tak spory, że z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla swojej pociechy.