Przytulanka – niezbędny gadżet już od pierwszych dni życia malucha

Maluchy już od pierwszych dni swojego życia powinny otoczone być zabawkami. To one pomagają im poznawać otaczający ich świat i zachęcają je do odkrywania wszystkiego, co nowe.
Zabawki dla dzieci to często narzędzie, które pomaga im dowiedzieć się, jak poznawać otaczający je świat.
Każdy z nas z pewnością miał w dzieciństwie swoją ulubioną przytulankę. Była ona naszym najlepszym przyjacielem i towarzyszem do snu. Dlaczego warto kupić misia już niemowlakowi?

Jakie korzyści daje dziecku kupno przytulanki?

Sklepy stacjonarne czy internetowe np. https://kinderall.de oferują ogromny wybór produktów, w tym również przytulanek. Dla najmłodszych jednak wystarczy zupełnie maskotka, która jest miękka, miła w dotyku i przyjemna do gryzienia. Pluszaki, które wyposażone są dodatkowo w elementy elektroniczne, zdecydowanie lepiej sprawdzą się u starszych maluchów.

Przytulanka przede wszystkim buduje poczucie bezpieczeństwa. Jeśli dodatkowo przesiąknięta jest znajomymi zapachami, szkrab czuje się znacznie pewniej, nawet wtedy, gdy rodziców nie ma w zasięgu jego wzroku. Brzdąc w każdej chwili może się do niej przytulić i poczuć jej bliskość.

Ulubiony pluszak z pewnością pomoże maluchowi wyciszyć się i uspokoić. Szczególnie przydatny może okazać się, chociażby w poczekalni u lekarza, kiedy to szkrab stresuje się wizytą. Towarzysz przy boku na pewno doda dziecku odwagi.

Posiadanie przez dziecko przytulanki to także doskonała okazja do treningu umiejętności społecznych. Maluchy chętnie ‘matkują’ swoim pluszakom – starają się otoczyć je opieką, rozmawiają z nimi i traktują go jak najlepszego przyjaciela.

Poza tym przytulanka pozwala dziecku rozwijać swoją wyobraźnię i stymulować kreatywność. Dziecko może angażować swojego ulubieńca do różnych zabaw. Miś może być, chociażby klientem w sklepie czy uczniem podczas zabawy w szkole. Możliwości jest naprawdę wiele.