Pomoce edukacyjne dla dzieci

Wiek przedszkolny to niezwykle ważny okres w życiu każdego dziecka. W jego trakcie maluch przyswaja mnóstwo nowych informacji, rozwija swoje umiejętności i poznaje otaczającą go rzeczywistość. Z tego właśnie względu, tak ważne jest to, by zachęcać dziecko do nauki i zapewnić mu dostęp do odpowiednich materiałów i pomocy edukacyjnych.

Na samym wstępie warto wyjaśnić, czym właściwie są pomoce edukacyjne – to wszystko, co stymuluje zmysły naszych maluchów. Mogą to być różnego rodzaju rysunki, zdjęcia, gry planszowe, zabawki a także piosenki czy filmy edukacyjne. W dzisiejszych czasach wybór materiałów edukacyjnych przeznaczonych zarówno dla rodziców jak i nauczycieli jest naprawdę ogromny.

Jak pomoce edukacyjne wpływają na rozwój dziecka?

Maluchy każdego dnia spędzają mnóstwo czasu w przedszkolu – to ich drugi dom, w którym nie tylko bawią się z rówieśnikami ale również poświęcają czas na naukę i rozwijanie swoich umiejętności. Dzięki pomocom edukacyjnych przyswajanie nowej wiedzy i informacji jest dla dzieci znacznie przyjemniejsze – w końcu nauka poprzez zabawę daje maluchowi najwięcej korzyści. Dziecko nawet nie zauważa toczącego się procesu nabywania wiedzy a bardziej skupia się na rozrywce.

Jak wiadomo dzieci największą radość i satysfakcję czerpią z własnych sukcesów – gdy same do czegoś dojdą narasta w nich duma. Tak samo jest z wiedzą. Wykonując w przedszkolu ciekawe eksperymenty czy doświadczenia mają szansę samodzielnie poszerzać zasób informacji o otaczających ich świecie.

Taka forma nauki nie tylko dostarcza maluchom solidnej porcji rozrywki ale również rozwija ich wyobraźnię, dodaje im pewności siebie jak również mobilizuje ich do dalszej edukacji. Stosowanie pomocy dydaktycznych to również doskonały sposób na to, by poznać myśli czy zainteresowania dzieci, które w przyszłości mogą stać się ich życiową pasją.

Pomoce edukacyjne do domu i przedszkola – co wybrać?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, pomoce edukacyjne z Eduksiegarnia.pl dostępne są w bardzo szerokim asortymencie. Z pewnością warto zaopatrzyć dziecko w materiały wspierające rozwój mowy. Świetnie w tym wypadku sprawdzą się różnego rodzaju książki zawierające płyty cd, z których maluch może odsłuchiwać poszczególne dźwięki a dzięki towarzyszącym ilustracjom rozwijać swoją wyobraźnię oraz ćwiczyć pamięć wzrokową.

Przydatne z pewnością okażą się również książki z ćwiczeniami usprawniającymi narządy odpowiedzialne za artykulację. Przedstawione są one w atrakcyjny dla dziecka sposób a kolorowe obrazki z pewnością przykują uwagę malucha. Dostępne są również różnego rodzaju gry dydaktyczne – przykładem może być chociażby rozgrywka, w której dziecko musi zapamiętać określony dźwięk a następnie poprawnie go zidentyfikować.

Podczas nauki czytania dziecko powinno korzystać z odpowiednich ćwiczeń, które utrwalają czytanie samogłosek, rzeczowników czy czasowników. Doskonale w tym wypadku sprawdzi się zestaw ćwiczeń „Przedszkolak kocha czytać”. Zestaw „Moje Układanki” nie tylko zaciekawi i zafascynuje brzdąca, ale również pozwoli wykorzystać wszystkie jego umiejętności. Składa się on z odpowiednio podzielonych sylab, tworzących wyraz jak również kolorowych obrazków. Dostępne są różne wersje zestawów w zależności od wieku i predyspozycji szkraba.

Pomoce edukacyjne skutecznie wspierają również percepcję, koncentrację oraz pamięć. Przykładem może być układanka logiczna „Łączenie cech”. Zabawa polega na zestawieniu odpowiednich ilustracji z odpowiednim polem. Maluch ćwiczy swoją pamięć oraz koncentrację jak również rozwija syntezę wzrokową.