Kocyk przytulanka – warto kupić maluchowi?

Niemowlęta szczególnie w pierwszych miesiącach życia potrzebują ciepła i przytulnej atmosfery również podczas snu. Odpowiedni, przyjemny w dotyku kocyk jak również przytulanka, z którą maluch będzie mógł zasypiać u boku i z którą będzie czuł się bezpiecznie to podstawa. W dzisiejszych czasach sklepy z zabawkami i akcesoriami dla dzieci jak chociażby https://malesmyki.pl oferują szeroką gamę różnego rodzaju produktów, które są przydatne dla szkrabów i niezwykle praktyczne.

Przykładem może być chociażby kocyk przytulanka. To połączenie koca okrywającego maluszka oraz zabawki, do której brzdąc będzie mógł przytulić się w trakcie snu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, dlaczego warto sprawić maluchowi taki gadżet i na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu odpowiedniego kocyka przytulanki?

Na samym początku należy wymienić zalety takiego rozwiązania. Dzieci, przytulając się o kocyka nie zrzucają go z siebie podczas snu. Oznacza to, że w ten sposób dbamy o zdrowie malucha i przyczyniamy się do tego, że jest mu ciepło przez całą noc. W sklepach dostępne są kocyki o różnych wzorach i kolorach. Najczęściej jednak możemy spotkać się z motywem króliczka bądź misia.

Wybierając odpowiedni kocyk przytulankę dla naszego brzdąca warto zwrócić uwagę na kilka, dość istotnych szczegółów. Pierwszym z nich jest rozmiar. Trzeba być świadomym tego, że szkraby rosną jak na drożdżach. Z tego właśnie względu najrozsądniej wybrać kocyk przytulankę w większym rozmiarze. Równie istotną rolę odgrywa materiał, z którego wykonany jest koc – najważniejsze jest to, by był ciepły. Warto wybrać koc wykonany z bawełny bądź polaru.

Dobrze by także było, by kocyk nie pozostawiał kłaczków. Zanim zdecydujemy się na zakup kocyka dla swojego malucha, zwróćmy również uwagę na jego wykończenie. Każdy tego typu gadżet powinien być solidnie i starannie uszyty. Słabe szwy mogą przyczynić się do rozprucia kocyka przez maluszka podczas snu.