Karuzela nad łóżeczko – jak wybierać?

Zabawki dla dzieci są nieodzownym elementem wyposażenia każdego dziecięcego pokoju. Jedną z pierwszych, która zagości u naszego malucha jest bez wątpienia karuzela nad łóżeczko. Jej użytkowanie daje szereg zalet nie tylko maluchom ale także i rodzicom, którzy w trakcie gdy ich dziecko pochłonięte jest obserwowaniem zabawki, mają czas dla siebie. Jeśli brzdąc jest wyjątkowo marudny, karuzela pozwoli mu się wyciszyć i uspokoić. Kolorowe zwierzątka, wibrujące i poruszające się elementy jak również przyjemne melodyjki skutecznie przykuwają uwagę brzdąca. Taka zabawka pobudza u dziecka zmysł dotyku, wzroku oraz słuchu więc śmiało można stwierdzić, że świetnie wpływa na rozwój naszego szkraba. Na rynku dostępnych jest ogrom modeli karuzel nad łóżeczko. Jak wybrać tę odpowiednią? Jest kilka, istotnych szczegółów na które powinniśmy zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na zakup.

Na co zwracać uwagę przy zakupie karuzeli nad łóżeczko?

Na samym początku musimy określić wielkość karuzeli jaka nas interesuje oraz jej kompatybilność z łóżeczkiem brzdąca. Zwróćmy również uwagę na to, w jaki sposób włącza się karuzela: istnieją bowiem modele do ręcznego nakręcania jak również takie, które uruchamiają się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Można nawet spotkać karuzele, które włączają się za pomocą pilota. Rodzice jednak najchętniej decydują się na modele, które reagują na płacz malucha.

Warto też zwrócić uwagę na funkcje, jakie posiada karuzela. Im będzie ich więcej, tym większą frajdę maluch będzie czerpał z zabawy. Niektóre modele wyposażone są w wbudowany projektor, dzięki któremu brzdąc z pewnością z chęcią będzie obserwował sufit i pojawiające się na nim obrazki. Ważne by karuzela łączyła w sobie wiele kolorów i była dodatkową atrakcją wzrokową dla naszego szkraba.

Kupując jakąkolwiek zabawkę dla malucha, za każdym razem musimy brać pod uwagę jego bezpieczeństwo dlatego karuzela musi być wykonana z najlepszej jakości materiałów.

Wybór tego typu zabawek jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś, co przypadnie do gustu naszemu brzdącowi ale i nam samym.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/