Jak kupić odpowiednie klocki piankowe dla dziecka?

Ciężko znaleźć dzieciaka, któremu nie nudziłyby się zabawki. Mimo, że zazwyczaj ma ich mnóstwo, i tak za każdym razem cieszy się z nowego gadżetu. W dzisiejszych czasach, gdzie asortyment w sklepach z zabawkami jest tak szeroki, bez problemu można znaleźć co, co zaciekawi naszego maluszka i przypadnie mu do gustu. Każdy brzdąc ma oczywiście inne preferencje jeśli chodzi o zabawki, jednak większość maluchów uwielbia bawić się klockami. Dzieciaki w każdym wieku chętnie korzystają z takiej formy rozrywki. To świetna frajda zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. W dzisiejszym artykule, zdradzamy co nieco na temat klocków piankowych.

Klocki piankowe – zalety

Jak już wcześniej zostało wspomniane, klockami piankowymi chętnie bawią się dzieciaki w każdym wieku. To odmiana i urozmaicenie zabawy tradycyjnymi klockami, którymi maluch buduje już od dłuższego czasu. Klocki piankowe są więc świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy te tradycyjne nie cieszą już brzdąca tak jak kiedyś. Warto zachęcać malucha do takiej formy spędzania wolnego czasu ponieważ daje ona dziecku wiele korzyści. Zabawa klockami wpływa pozytywnie na rozwój brzdąca jak również jego umiejętności. Szkrab ćwiczy swoją koncentrację, zdolności manualne oraz precyzyjne ruchy. Oprócz tego rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność. Zabawa klockami to także doskonała okazja do rozpoczęcia nauki kolorów, liter czy liczenia.

Klocki piankowe wykonuje się z przyjemnych w dotyku, bezpiecznych dla dziecka materiałów. Do wyboru są różne kolory. Klocki różnią się także od siebie kształtem oraz rozmiarem. Niewątpliwą zaletą jest to, że klocki piankowe są na tyle duże, że ciężko je zgubić dziecku.

Najczęściej tego typu zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 6 miesiąca życia. Za każdym razem, zanim zdecydujemy się kupić klocki, należy znaleźć informację producenta na temat wieku, od którego brzdąc może użytkować zabawkę. Zwróćmy również uwagę na odpowiednie atesty.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie http://marzeniedzieci.pl/klocki-piankowe-prawdziwa-gratka-dla-malych-konstruktorow/