Figurki zwierząt – dzieciaki na pewno je polubią

Dzieciaki uwielbiają zabawki – wie o tym praktycznie każdy. Niektóre z nich nie tylko cieszą i bawią ale również uczą i poszerzają wiedzę. Figurki zwierząt to trójwymiarowe zabawki dla dzieci, które rozwijają umiejętności poznawcze a dodatkowo dają maluchowi szereg możliwości na ciekawą i oryginalną zabawę.

Niektóre szkraby nawet kolekcjonują miniaturowe, kolorowe zwierzątka. Stanowią świetne urozmaicenie codziennego spaceru i z pewnością doskonale sprawdzą się podczas długiej i często monotonnej dla dziecka podróży. Figurki zwierzaków są niewielkie i można zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy ich inne atuty.

Dlaczego warto kupić maluchowi figurki zwierząt?

Jak wiadomo, nauka przez zabawę najlepiej przychodzi dzieciakom. Maluchy w ten sposób szybko przyswajają nowe informacje i lepiej je zapamiętują. Kupując szkrabom figurki zwierząt możemy być pewni, że brzdąc już po krótkim czasie będzie umiał rozpoznać poszczególne z nich. Warto również podczas zabawy przekazywać dziecku informacje odnośnie tego, gdzie żyje dane zwierze bądź czym się żywi.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, figurki zwierząt dają dziecku niezliczoną ilość sposobów na ciekawą zabawę. Rodzice mogą chociażby opowiadać szkrabowi o danym zwierzęciu i naśladować wydobywane przez nie dźwięki. Miniaturowe zwierzaki świetnie sprawdzą się również przy nauce części ciała. Wiele figurek nadaje się także do kąpieli – do szczególnie dobra wiadomość dla rodziców, których pociecha niechętnie zmierza do wanny i nie lubi pluskać się w wodzie.

Figurki zwierząt doskonale sprawdzą się również w różnego rodzaju ćwiczeniach logopedycznych. Wystarczy zachęcić malucha do naśladowania dźwięków jakie wydają poszczególne zwierzaki.

Wybierając zabawki dla dzieci zawsze powinniśmy się kierować ich jakością. Figurki zwierząt powinny więc być wyprodukowane z porządnych, trwałych i bezpiecznych dla dziecka materiałów. Powinny również dobrze prezentować się pod względem wizualnym i być dopasowane wielkością do rączek szkraba.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/