Elegancki i uroczysty bal sylwestrowy – sylwestrowe dekoracje i dodatki, które zapewnią niezapomniany i wyjątkowy klimat zabawy sylwestrowej

Ostatnia noc roku zgodnie z tradycją powinna być spędzona w wyjątkowy sposób. To czas podsumowań, ale również radości z tego, co przyniosły minione 365 dni, a także radosne oczekiwanie na zupełnie nowy rok, którego wszyscy wyczekują z nadzieją i radością. Od lat, tego wieczoru organizowane były eleganckie bale sylwestrowe, na których tej jednej nocy bawili się niemal wszyscy. Tradycję spędzania sylwestrowej nocy na sali balowej można zauważyć choćby w literaturze czy filmografii minionych dekad.

Bogaty i klasyczny wystrój na sylwestra

Kolorowe balony, serpentyny czy mieniące się we wszystkich barwach konfetti to z pewnością dodatki, które kojarzone są z zabawą sylwestrową. Na eleganckim balu warto jednak zadbać o to, aby kolory tworzące sylwestrowe dekoracje były spójne i tworzyły harmonijną całość, a dodatkowo ich obecność tworzyła estetykę elegancką, szykowną i klasyczną. Kolorami, które najlepiej sprawdzą się na eleganckim balu sylwestrowym są:

  • czarny – najbardziej klasyczny kolor, w kulturze kojarzony jest z władzą, elegancją, klasyką, uniwersalnością, ponadczasowością i tajemniczością
  • złoty – kolor kojarzony z bogactwem, luksusem, potęgą, doskonałością, szlachetnością
  • srebrny – to kolor romantyków, kojarzy się także z zaufaniem, szacunkiem, wysoką wartością, kobiecością, intuicją czy magią.

Wobec tego utrzymanie dekoracji balu sylwestrowego w wyżej wymienionej kolorystyce z pewnością zapewni elegancki wystrój, podniosłą atmosferę oraz poczucie, że ta jedna noc w roku naprawdę jest wyjątkowa. Duży wybór sylwestrowych dekoracji dostępny jest na GoDan Party.

Duży zegar jako dekoracja ścienna

W najważniejszym punkcie dekoracji powinien znaleźć się również ozdobny i duży zegar. W sylwestrową noc bowiem jednym z ważniejszych momentów jest właśnie odliczanie do północy. Dodatkowo wydarzenie to kojarzy się z mijającym czasem, dlatego ten element dekoracji będzie doskonale nawiązywał do samej uroczystości.

Czerwony dywan na balu

Czerwony dywan ma w swojej kulturze określoną symbolikę. Ten element wystroju, choć obecnie kojarzony jest przede wszystkim ze słynnym Hollywood, tak naprawdę swoją historią sięga czasów starożytnych, a płótno w tym kolorze rozkładane było, chociażby przed powracającymi z walk przywódcami. Czerwony dywan to także atrybut królewski. Kojarzony jest z honorem, szacunkiem i wyróżnieniem. Wejście na bal sylwestrowy po czerwonym dywanie podkreśli wyjątkowość samego wydarzenia, a także uczestniczących w nim gości.

Balony z helem – nowoczesny dodatek w wielkim stylu

Balony to niemal pierwsze skojarzenie z zabawą, dekoracjami i świętowaniem, wobec czego nie powinno ich zabraknąć również na balu sylwestrowym. Pamiętając jednak o tym, aby zachować elegancki wystrój na sylwestra, należy zadbać o to, aby były utrzymane w odpowiedniej kolorystyce i estetyce. Na szykowny bal sprawdzą się zatem dekoracje z balonów utrzymane we wspomnianej wcześniej kolorystyce. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością. Zdecydowanie dekoracją, która zrobi wrażenie na uczestnikach balu, będą balony z helem w kształcie cyfr odpowiadającym temu, jaki rok jest witany. Można również zastosować dekorację, która uwzględni zarówno witany, jak i żegnany rok, rozróżniając je kolorem – przykładowo, odpowiednio złotym i czarnym. Jest to również rodzaj dekoracji, który będzie stanowił doskonałe tło do zdjęć. Balony z helem w kształcie cyfr znajdziesz w ofercie GoDan Party.

Smokingi, garnitury i suknie balowe

Sam wystrój wnętrza, w którym odbędzie się bal na sylwestrową noc to nie wszystko. Na tak uroczyste wydarzenie obowiązuje również odpowiedni dobór stroju. Powinny być to zestawienia formalne i eleganckie. Mężczyźni powinni przybyć na bal w garniturach bądź smokingach, kobiety natomiast powinny wybrać długie suknie balowe.